En Önemli Organları Olmayan 10+ Hayvan

Atlar safra keseleri olmadan yaşar. Çok sevdiğimiz kedi ve köpeklerimiz dahil birçok yırtıcı hayvanın ter bezi yoktur. Akciğersiz semenderler ise, evet, akciğerleri olmadan mutlu mesut yaşar. Ve birçok yılan türünün işe yarayan yalnızca tek bir akciğeri mevcuttur. Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, hayvanlar hakkında harika gerçeklerin bir diğer derlemesini daha hazırladık. Mesela bazı hayvanların gerçekten önemli organlarının olmadığını biliyor muydunuz?

Ve belki de dünyanın en imkansız yaratığı bir denizanasıdır. Bu hayvanın bildiğiniz göz, kulak ve burun gibi duyu organları ve iskeleti yoktur. Ama en önemlisi, bir beyni veya kalbi de olmamasıdır. Vücudu neredeyse tamamen sudan oluşur. Bu yüzden bir deniz anasını sudan çıkarırsanız, kısa süre sonra eriyip gidecektir. Denizanaları, belki de diğer deniz canlıları uğruna kalplerinden ve beyinlerinden feragat etmiş olabilir. Çünkü örneğin, ahtapotlarda bunlardan birkaç tane bulunur.

#olumlubak

Cape yarımadasında Duiker noktasında Oakburn enkazında altı solungaçlı balık asalağı Eptatretus hexatrema: Peter Southwood, CC BY-SA 3.0

Bir sineğin anatomisi: Uwe Gille, CC BY 2.5

Ornitorenkin sindirim sistemi: Loryun, CC BY-SA 4.0

Galerita sp. Rock Creek Parkı, Washington, DC, USA: Katja Schulz Washington, CC BY 2.0

———————————————————–

Olumlu bak kanalına abone olmak için:

Müzik, Epidemic Sound:

Stok malzemeleri (fotoğraflar, çekimler ve diğer):

OLUMLU BAK
[vid_tags]
https://www.youtubepp.com/watch?v=1u2maRUCeSI
#Önemli #Organları #Olmayan #Hayvan

You are reading post: En Önemli Organları Olmayan 10+ Hayvan

Leave a Reply