Etli Biber Dolması Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Etli Biber Dolması Yapılışı :

17 tane dolmalık biberlerin en üstte kısımlarını bıçak ağzı ile birlikte hassas. Ardından dolmalık biberlerin çekirdeklerini elinizle çıkarın. Dolmalık biberleri güzelce yıkayıp, içlerini parmağınızla usulca tuzlayın.

Derin bir zorlu 300 gr kıyma kuzular. Üstüne 1 tane rafine rafine doğranmış kırmızı soğan, 1 su bardağı yıkanmış pirinç, 1 {yemek kaşığı} domates salçası, sodyum ve ayrıca baharatları ilave edin. Tüm malzemeleri elinizle dikkatlice yoğurun.

Daha daha sonra kıyma harcını dolmalık biberlerin içlerine doldurun. En üstte kısımlarından 1 eller {kadar} geçersiz bırakın. Aksi halde harç pişerken dışarı taşabilir.Kıyma harcıyla doldurduğunuz dolmalık biberlerin üzerlerini domates dilimleri ile birlikte kapatın.

Zeytinyağlı Biber Dolması Nasıl Yapılır? Zeytinyağlı Biber Dolması Nasıl Yapılır?

Diğer taraftan çok küçük bir zorlu 1 {yemek kaşığı} salça kuzular. Üstüne 1 su bardağı {kadar} su döküp, dikkatlice karıştırın.

Daha daha sonra dolmalık biberleri yüksek ve ayrıca ard arda tencereye işaret. Üstlerine hazırladığınız salçalı sosu dökün.

Tencerenin yarısına gelecek {kadar} Sıcak su ve ayrıca 2 {yemek kaşığı} zeytinyağ ilave edin. Ardından tencerenin kapağını kapatın. Orta ateşte 35-40 dk {kadar} pişirin.Biberlere çatalla dokunduğunuzda hoş deliniyorsa dolma pişmiş anlamına gelir.

Etli Biber Dolması

Etli biber dolması piştikten daha sonra ocaktan tapınak şakak .. mabet. Yoğurt eşliğinde Sıcak olarak teklif edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?
Gönderiyi görüyorsun: Etli Biber Dolması Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Daha fazla gör:  Soslu Elmalı Kek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Leave a Reply