Fındıkpare Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Fındıkpare Tatlsıcaklık Yapılışı :

Fındıkpare tatlısı için büyük ölçüde şerbeti hazırlayın. Orta boy kapsamlı bir konteyner sağa 3 su bardağı parçacık glikoz yanı sıra 3 su bardağı su kuzu. Tencereyi ocak üstüne tapınak şakak .. mabet. Glikoz eriyene {kadar} sık karışmasını sağlayarak, kaynamaya bırakın. Şerbet kaynadıktan bundan sonra sağa 3 düşüş limon suyu döküp, 5 an {kadar} daha kaynatın. Ardından şerbeti ocak üstünden alıp, soğumasını bekleyin.

Şekerpare Nasıl Yapılır? Şekerpare Nasıl Yapılır?

Fındıkpare tatlısının hamur harcını için; kapsamlı bir şapka sağa 250 gr boşluk sıcaklığındaki tereyağı ya da margarini kuzu. 2 tane yumurta kırıp, yumurtalardan birinin sarısını tatlının üstüne sürmek için ayırın. Kalan yumurtayı yağın üstüne ilave edin. Daha bundan sonra sert 7 {yemek kaşığı} irmik, 7 {yemek kaşığı} pudra şekeri, 1 planı konfor tozu yanı sıra 1 planı vanilya kuzu. Karışımı kordon çırpıcı yardımı ile birlikte tamamen karıştırın. Ardından sert 3 buçuk su bardağı unu az az ilave edin. 1 buçuk su bardağı çekilmiş fındığı da kuzu. Ele yapışmayan nispeten narin bir para güvenli edene {kadar} yoğurun.

Hazırladığınız fındıkpare hamurundan ceviz büyüklüğünde parçalar tapınak şakak .. mabet. Elinizde oval şeklini verip, yağlanmış soba, fırın, ocak tepsisi sağa işaret. Üstlerine yumurta sarısı sürüp, çatal ile birlikte çizikler atın. Evvelinde ısıtılmış 170 kalite fırına verin. Üst kısımları kızarana {kadar} kabaca 25-30 an pişirin.

Şerbetli Tatlıların En Hafifi ve En Lezzetlisi : Fındıkpare Tatlısı

Fındıkpare tatlısı piştikten bundan sonra fırından çıkartıp, üstüne serin şerbeti dökün. Tatlı Sıcak şerbet serin gidiyor. Şerbeti çekip, tamamen soğuyana {kadar} beklemeye alın.

Hazırladığınız fındıkpare tatlısının üzerini çevre dostu parçacık fıstık ile birlikte süsleyerek sağlama edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Fındıkpare Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply