Google, Android platformuna Ultra-geniş bant (UWB) API’si ekledi

Google, Android platformuna Ultra-geniş bant (UWB) API’si ekledi

Kablosuz çağrı teknolojilerinin geleceği olarak mantıklı telefon sektöründe zaman geçtikçe saygı görmeye başlayan Ultra-geniş bant (UWB) teknolojisi, API bazında Android ekosisteminin bir parçası haline gelmesiyle, telefonlardaki yerini titizlikle sağlamlaştırıyor. Kim haftadan gelen Android üreticileri için taze bir zaman dilimi başlıyor; üreticiler {artık}, Google’ın UWB API’sini aracılığıyla telefonlara yerleştirdikleri Ultra-geniş bant donanımı için temsilci geliştirmek alabilecekler.


İlginizi çekebilir: Windows 10 {artık} birden fazla Android uygulaması çalıştırabiliyor


Ihtiyatlı telefonlar başlangıçta çıktıkları günden beridir, kullanıcılar olarak anlık menzilli kablosuz etkileşim ihtiyaçlarımızı gidermek için Wi-Fi ve ayrıca Bluetooth teknolojilerinden faydalanıyoruz. Fakat önemli ölçüde toparla yıllarda yıldızı parlayan taze bir yenilik sahip olmak: Ultra-geniş bant. Hızlı UWB olarak anlaşıldı kim yenilik, kablosuz iletişimin geleceği olarak saygı ediliyor.

Böyle saygı edilmesindeki en devasa nedense, Wi-Fi ya da Bluetooth’a nazaran UWB’nin önemli ölçüde mantıklı daire veya apartman dairesi ekosistemlerindeki cihazlarda inanılmaz kırılgan topluluk mekan konumlandırması yapabilmesi ve ayrıca kim cihazların birlikte uzun anında çalışmalar iletimi yapabilmesini kolaylaştırması. Ultra-geniş bant’ı kullanan başlangıçta büyükşehir mantıklı telefon, hatırlarsanız Apple’ın iPhone 11’i olmuştu. Android tarafında ise Samsung, Galaxy Note 20 ve ayrıca Note 20 Ultra aracılığıyla UWB’yi kullanan başlangıçta Android OEM olarak pazarda yerini almıştı.

Google, Ultra-geniş bant teknolojisini Android ekosistemiyle resmi olarak birleştiriyor

Kim şirketlerin peşinden de Xiaomi iyilik mantıklı telefon sektörünün asma kilit oyuncuları servet. Bu nedenle anlaşıldığı üzere, UWB önümüzdeki yıllarda ekstra mantıklı hazır kendine tesis edinerek uzmanlarımız kullanıcıların hayatının bir parçası gidiyor. Kim gerçeğin farkına varan Google, Android telefonlarda Ultra-geniş bant teknolojisini daha efektif bir biçimde yardım bölüm AOSP’ye UWB API’si ekledi.

Android’e yasal olarak UWB API’sinin eklenmesi sayesinde, geliştiriciler {artık} türünün tek örneği OEM’lerin piyasaya sürdüğü API setlerini istihdam yerine, {artık} bizzat Google’ın desteklemiş olduğu API’den faydalanarak telefonlarda Ultra-geniş bant teknolojisini kullanabilecekler. Google kim API’nin, Android Belirgin Hızlı kılavuz Projesi’ne (AOSP) yeni yetenekler kazandıracağını belirtiyor. Örneğin UwbManager sınıfı, cihazın yeteneklerini ilgilendirmek ve ayrıca büyükşehir ekipman aracılığıyla uzaktan kumanda ekipman arasındaki mesafeyi ve ayrıca açıyı çözmek iyilik UWB işlemlerini gerçekleştirmeye yarayacak.

Google geliştiricileri, AOSP’ye karışık etmeyi planladıkları kim API aracılığıyla gergin çalışmalarına ancak oyalanmak ediyorlar. Çalışmaların Android 12’ye {kadar} doğru manada erişilebilir olup olmayacağı da ancak belli kesinlikle değil. Google bunlara ek olarak, Ultra-geniş bant’la donatılmış taze bir Pixel stil ileri de çalışıyor muhtemelen. Bunu söyledikten sonra evet ki ancak böylesine bir telefonun sızıntısı parlak bulunmuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Google, Android platformuna Ultra-geniş bant (UWB) API’si ekledi

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply