Haşhaşlı Limonlu Kek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Haşhaşlı Limonlu Kek Yapılışı :

Haşhaşlı limonlu doğum günü pastası yapımı için; harika bir sınır sağa 4 tane yumurta kırın. Üstüne 1 buçuk su bardağı tahıl tatlılar ilave edin. Toz tatlılar ve ayrıca yumurtaları köpürene {kadar} 4-5 an çırpın. Ardından sağlam 1 su bardağı Mandıra, yüzde elli su bardağı {sıvı} yağ, 1 tane sıkılmış limon suyu, 2 tane limon cilt temizleme rendesi ve ayrıca 3 {yemek kaşığı} mavi haşhaş tohumu koyup, mikser ile birlikte bir kez daha çırpın.

Limonlu Pamuk Kek Nasıl Yapılır? Limonlu Pamuk Kek Nasıl Yapılır?

Daha daha sonra sağlam 1 planı vanilya, 1 planı hafifletme tozu ve ayrıca 3 su bardağına çok uzak değil unu eleyerek kuzu. Tüm malzemeleri mikser ile birlikte karıştırın. Diğer tarafta etrafında bir doğum günü pastası kalıbının içini margarin ile birlikte kapsamlı yağlayın. Tabanına azca Ses un serpiştirin. Haşhaşlı limonlu doğum günü pastası karışımını kalıbın sağa dökün. 1-2 kere oturma yeri üstüne vurup, hamurun üstündeki kabarcıkların gitmesini sağlayın.

Hazırladığınız haşhaşlı limonlu doğum günü pastasıi evvelde ısıtılmış 170 seviye fırına verin. Yaklaşık 45 an {kadar} pişirin. Kekinizin çökmemesi için ile başlamak 25 an soba, fırın, ocak kapağını şüphesiz açmayın. Bu süreden daha sonra kekin pişip pişmediğini kürdan batırarak, tarama edebilirsiniz. Kürdan düzenli çıkıyorsa pişmiş anlama gelir.

Damaklarda Nefis Bir Lezzet Bırakacak : Haşhaşlı Limonlu Kek

Haşhaşlı limonlu doğum günü pastası piştikten daha sonra fırından çıkartıp, ılımaya bırakın. Daha daha sonra kalıptan ters çevirip, sağlama tabağına kuzu. Dilimleyerek, sağlama edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak kekin üstüne pudra şekeri serpiştirebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Haşhaşlı Limonlu Kek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply