Karbonatlı Ekmek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Karbonatlı Ekmek Yapılışı :

Karbonatlı mayasız ekmeklik yapımı için; ağırlıklı olarak 1 tane yumurta kırıp, akını arasında boy kapsamlı bir sınır içinde kuzu. Sarısını ekmeğin üstüne sürmek için çok küçük bir kaseye kuzu. Ardından 1 su bardağı yoğurt yanı sıra 1 {yemek kaşığı} karbonat ilave edin.

Ev Yapımı Ekmek Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Ekmek Nasıl Yapılır?

Daha bundan sonra sert 1 harika kaşığı sodyum yanı sıra bir yarım su bardağı ılık su koyup, kablo çırpıcı yardımı ile birlikte kapsamlı karıştırın. Ardından sert 4 su bardağına çok uzak değil unu az az ilave edin. Ele nazikçe yapışan pürüzsüz bir nakit edin edene {kadar} yoğurun. Diğer tarafta çok küçük etrafında borcam ya da her türlü çok küçük bir soba, fırın, ocak kabının içini yağlayıp, tabanına epeyce un serpiştirin. Kabın içinde karbonatlı ekmeklik hamurunu koyup, elinizle inanılmaz şekilde abartısız olmayacak yol göstermek.

Mayasız karbonatlı ekmeklik hamurunun üstüne başta ayırdığınız yumurtanın sarısını tarak yardımı ile birlikte sürün. Ardından çörek otu yanı sıra susam serpiştirin. Öncesinden ısıtılmış 180 kalite fırına verin. Üstü kızarana {kadar} çevresinde 30-35 an pişirin.

Yapması En Kolay Ekmek Budur (Mayasız, Puf Puf) : Karbonatlı Ekmek

Karbonatlı ekmeklik piştikten bundan sonra fırından çıkartın. Ekmeği kabın içinden alıp, gazete havlu üstüne koyup, 10 dk {kadar} beklemeye alın. Ardından ekmeği düzenli bir mutfak alanı bezine sarıp, 1 zaman saati {kadar} dinlenmeye bırakın. Daha bundan sonra dilimleyip, teklif edebilirsiniz.

Karbonatlı Mayasız Ekmek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Ekmek hamurunu hazırlarken, unu az az kontrollü bir yol ilave edin. Ele nazikçe yapışan pürüzsüz kıvamlı bir nakit olmalı. Kesinlikle hamur harcını şiddetli tutmamalısınız. Karbonatlı ekmeklik hamurunu, geleneksel mayalı ekmeklik hamurları şeklinde yüksek süre yoğurmayın. Malzemelerin kapsamlı karışıp, toparlanması yeter olacaktır.

Mayasız ekmeği pişireceğiniz fırsat kalıbı evvelde yağlayıp, unlamanız piştikten bundan sonra ekmeği çıkarmada konfor elde edecektir.

Daha fazla gör:  Bulgurlu Pırasa Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Karbonatlı Ekmek Nasıl Bir Ekmektir? Başka Nasıl Bilinir?

Karbonatlı ekmeklik, her insanın yapabileceği en kolay ekmeklerden birisidir. İçinde maya olmadığı için hazırlama süresi de kısadır. Bu yüzden kolay ekmeklik olarak da bilinir.

Karbonatlı ekmeklik, sodalı ekmeklik ya da mayasız ekmeklik olarak da bilinir. Hatta daha inanılmaz şekilde Sabah yemeği sofraların da arzu edilmiş olduğu için kahvaltılık ekmeklik olarak da isimlendirilir. Her ne {kadar} Sabah yemeği sofralarına inanılmaz şekilde yakışsa da her öğünde, her yemeğin yakın da tüketebileceğiniz inanılmaz şekilde leziz bir ekmektir.

Karbonatlı Ekmek Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 45 an gerekmektedir. Bu sürenin 10 ansı hazırlık çalışması, 35 ansı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 tane karbonatlı ekmeklik içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Karbonatlı Ekmek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply