Karışık Sebzeli Mücver Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Karaydınlatma Sebzeli Mücver Yapılışı :

3 tane ortasında boy kabak yanı sıra 1 tane ortasında boy patatesin kabuklarını soyup, rendeleyin. İki eliniz ile birlikte sularını tamamen sıkıp, kapsamlı bir şapka sağa tapınak şakak .. mabet. Ardından 1 tane havucunda kabuğunu soyup, rendeleyin.

Daha sonradan rendeden geçirilmiş sebzelerin üstüne 3 tane yumurta kırın. Yarım çok dereotu, 1 tutam maydanoz yanı sıra 3 sap yeni soğanı abartısız abartısız doğrayıp, karışımın sağa ilave edin. Ardından 5 {yemek kaşığı} {kadar} un, 1 {çay kaşığı} hafifletme tozu, damak tadınıza bağlı olarak sodyum yanı sıra karabiber de ilave edin. Tüm mücver harcını tamamen karıştırın.

Daha sonradan önemli bir tencere sağa sıvıyağ koyup, kızdırın. Karaydınlatma sebzeli mücver karışımından 1 {yemek kaşığı} alıp, yağın sağa kuzu. Üstlerine nazikçe bastırın. Her 2 tarafını tamamen pişirin.

Elde Kalan Sebzeleri Değerlendirmenin En Lezzetli Hali : Karışık Sebzeli Mücver

Karaydınlatma sebzeli mücver piştikten sonradan teklif tabağına kuzu. Ilık ya da serin olarak teklif edebilirsiniz.

Mücver Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir? Mücverin Kıvamı Nasıl Ayarlanır?

Mücver harcı bekledikçe kendiliğinden su salacaktır. Bu yüzden kızartma işlemi esnasında, harca ara ara un ekleyip, karıştırın. Mücverin kıvamını ayarlamanın en olağanüstü şekli üzgün yağa bir kaşık mücver koyup, tarama etmektir. Dağılmıyor ise tam kıvamdadır. Dağılıyor ise unu azdır.

Karaydınlatma Sebzeli Mücver Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 20 an gerekmektedir. Bu sürenin 10 ansı planlama, 10 ansı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 22 tane harmanlanmış sebzeli mücver içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Karışık Sebzeli Mücver Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Daha fazla gör:  Gözleme Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Leave a Reply