Karnabahar Kısırı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Karnabahar Kısırı Yapılışı :

Karnabahar kısırı için; 1 tane ile çevrili kaplama çok uzak değil karnabaharı çiçeklerine ayırıp, saplarını özel. Mutfak robotu sağa kuzular. Karnabaharları bulgur büyüklüğünde olana {kadar} mutfak alanı robotundan geçirin.

Diğer tarafta usulca kapsamlı bir konteyner sağa 6 {yemek kaşığı} zeytinyağı kuzular. Üstüne 1 {yemek kaşığı} dolusu domates salçası ilave edin. Salçayı 1 dk düzenli karışmasını sağlayarak, kavurun.

Elazığ Usulü Kısır Nasıl Yapılır? Elazığ Usulü Kısır Nasıl Yapılır?

Kavrulan salçanın üstüne robottan çektiğiniz karnabaharı ilave edin. Karnabaharı 6-7 dk düzenli karışmasını sağlayarak, kavurun. Daha daha sonra damak tadınıza bağlı olarak sodyum, kırmızımsı pul biber ve ayrıca karabiber ekleyip, karıştırın. Ocağın altını kapatıp, boşluk ısısında soğumasını bekleyin.

Daha daha sonra soğuyan karnabahar kısırını kapsamlı bir sınır sağa kuzular. Üstüne yüzde elli ton abartısız abartısız doğranmış maydanoz, yüzde elli ton abartısız abartısız doğranmış temiz nane, 1 tutam abartısız abartısız doğranmış dereotu ve ayrıca 4 sap abartısız abartısız doğranmış temiz soğanı kuzular. Son olarak sağlam 1 tane sıkılmış limon suyu döküp, dikkatlice karıştırın. İsteğe bağlı olarak nar ekşisi de ekleyebilirsiniz.

Kısırı Birde Böyle Deneyin : Karnabahar Kısırı

Hazırladığınız karnabahar kısırını sağlama tabağına kuzular. Üzerini istediğiniz moda süsleyerek, sağlama edebilirsiniz.

Karnabahar Kısırı Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 25 dk gerekmektedir. Bu sürenin 15 dksı planlama, 10 dksı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 6 bireysel karnabahar kısırı içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Karnabahar Kısırı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Daha fazla gör:  Oktay Usta Çökertme Kebabı Tarifi

Leave a Reply