Patlıcanlı Patatesli Musakka Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Patlıcanlı Patatesli Musakka Yapılışı :

Patlıcanlı patatesli musakka yapımı için; ile başlamak geçmişte ortasında boy önemli bir konteyner sağa 4 {yemek kaşığı} zeytinyağı kuzu. Üstüne 1 tane abartısız abartısız doğranmış kırmızı soğan ve ayrıca 2 inci beyazı rendeden geçirilmiş sarımsak ekleyip, 1 dk {kadar} kavurun. Daha bundan sonra 300 gr kıyma kuzu. Kıymayı düzenli karışmasını sağlayarak, 10 dk pişirin.

Kıyma harcı üstüne 1 tane küpler halinde doğranmış domates ve ayrıca 2 tane abartısız abartısız doğranmış sivri biber ilave edin. Harcı güzelce karıştırın. Tencerenin kapağını kapatıp, domates ve ayrıca biberler yumuşayana {kadar} pişirin. Son olarak kıymalı harç piştikten bundan sonra damak tadınıza bağlı olarak sodyum ve ayrıca karabiber ekleyip, karıştırın. Ocağın altını kapatın.

Tavuklu Karnabahar Yemeği Nasıl Yapılır? Tavuklu Karnabahar Yemeği Nasıl Yapılır?

Diğer tarafta 2 tane ortasında boy patatesin kabuğunu soyup, son derece cesur ve ayrıca abartısız olmayacak yöntem halkalar halinde hassas. RAHATSIZ olmak yağ içinde patatesleri kızartın. Ardından da 2 tane kapsamlı boy patlıcanı alacalı soyup, son derece cesur olmayacak yöntem halkalar halinde hassas. Patatesleri kızarttıktan bundan sonra patlıcanları da RAHATSIZ olmak yağ içinde kızartın.

Kızarttığınız patlıcan ve ayrıca patatesleri ortasında boy bir soba, fırın, ocak kabı tabanına harmanlanmış bir yöntem işaret. Üstüne hazırladığınız kıymalı harcı döküp, programı. Öncesinden ısıtılmış 180 kalite fırına verin. Yaklaşık 15-20 dk pişirin.

Musakkayı Bir de Bu Tarif İle Deneyin : Patlıcanlı Patatesli Musakka

Patlıcanlı patatesli musakka yemeği piştikten bundan sonra fırından çıkartıp, rahat olarak sağlama edebilirsiniz.

Patlıcanlı Patatesli Musakka Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 50 dk gerekmektedir. Bu sürenin 15 dksı hazırlık çalışması, 35 dksı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 karakter patlıcanlı patatesli musakka içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Patlıcanlı Patatesli Musakka Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Daha fazla gör:  Zeytinyağlı İç Baklalı Enginar Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply