Pesto Soslu Tavuk Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Pesto Soslu Tavuk Yapılışı :

Pesto soslu kümes hayvanları yapımında; arasında boy bir konteyner içinde 4-5 {yemek kaşığı} zeytinyağı koyup, ısıtın. Yağın Üstüne 1 tane arasında boy abartısız abartısız doğranmış soğanı ekleyip, 2 an kavurun.

Pesto Sos Nasıl Yapılır? Pesto Sos Nasıl Yapılır?

Daha sonradan kavrulan soğanın üstüne yüzde elli kilo kuşbaşı doğranmış kümes hayvanları etlerini kuzular. Tavuk etleri suyunu salıp, çekene {kadar} ara
ara karışmasını sağlayarak pişirin. Tavuk etleri piştikten sonradan pesto sosun sodyum oranına bağlı olarak sodyum kuzular. Tekrar ara ara karıştırıp, usulca kızartın.

Kızaran kümes hayvanları etlerinin üstüne 1 {yemek kaşığı} dolusu pesto pansuman kuzular. Ocağın altını kapatıp, 2-3 kere karıştırın.

1 Kaşık Sos Tavuğu Bu Kadar Mı Leziz Yapar (Bayılacaksınız, Harika Bir Tarif) : Pesto Soslu Tavuk

Hazırladığınız pesto soslu kümes hayvanları yemeğini teklif edebilirsiniz.

Pesto Sos Nedir? Pesto Soslu Tavuk Nasıl Bir Tariftir? Başka Nasıl Yapılır?

Pesto pansuman; fesleğen, istiyorum fıstığı, parmesan peyniri, zeytinyağ yanı sıra sarımsakla meydana getirilen nefis bir sosdur. Pesto soslu kümes hayvanları; pesto sosu ile birlikte lezzetlendirilmiş ısmarlama bir kümes hayvanları yemeğidir.

Pesto pansuman normalde erişte sosu olarak bilinmesine rağmen et ürünü yemeklerinde yanı sıra sandviçlerle de olağanüstü tutarlılık sağlar. Et yemeklerinde yanı sıra makarnalarda pesto pansuman koyduğunuzda epeyce da krema ya da Mandıra ekleyip, kıvamını açarak daha da lezzetlendirebilirsiniz.

Pesto Soslu Tavuk Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazır için toplamda 35 an gerekmektedir. Bu sürenin 10 ansı planlama, 25 ansı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 2 karakter pesto soslu kümes hayvanları içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Pesto Soslu Tavuk Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Daha fazla gör:  Kabak Balığı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Leave a Reply