Peynirli Açma Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Peynirli Açma Yapılışı :

Peynirli açma yapımında; harika bir sert 1 buçuk {yemek kaşığı} instant tamamen kuru maya yanı sıra 3 {yemek kaşığı} tahıl glikoz kuzu. Üstüne 2 su bardağı ılık Mandıra yanı sıra yüzde elli su bardağı ılık su döküp, karıştırın. Bu yol 5 dk beklemeye alın.

Daha sonradan karışımın üstüne 2 tane yumurta kırın. Yumurtalardan birinin sarısını açmaların üstüne sürmek için ayırın. 1 su bardağı {sıvı} yağ, 1 {yemek kaşığı} tereyağ yanı sıra 1 {yemek kaşığı} ovmak sodyum ilave edin. Ardından sert 8 buçuk su bardağı unu az az kuzu. Ele yapışmayan fakat nispeten pürüzsüz bir para al edene {kadar} yoğurun. Ardından hamurun üzerini kapatıp, 40-45 dk {kadar} mayalanmaya bırakın.

Dilim Poğaça Nasıl Yapılır? Dilim Poğaça Nasıl Yapılır?

Mayalanan hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar alıp, bezeler yapın. Hamuru kolay açabilmek için, hamur harcını açacağınız yere yanı sıra elinize azca oranda {sıvı} yağ sürün. Her bir bezeyi oturma yeri üstünde elinizle uzunlamına açın. Hamurun üstüne yumuşamış tereyağından sürün. Hamurun yüksek kenarına lor peyniri ya da beyaz renkli peynir kuzu. Hamuru varil şeklinde sarın. Hamuru her 2 ucundan tutup, epeyce uzatın. Ardından hamur harcını kıvırarak, uçları birleştirin.

Hazırladığınız peynirli açmaları yağlı gazete serili soba, fırın, ocak tepsisi sağa işaret. Üstüne sürmek için ayırdığınız yumurta sarısının sağa 1 {yemek kaşığı} {sıvı} yağ ekleyip, karıştırın. Tarak yardımı ile birlikte peynirli açmaların üstüne sürün. Ardından açmaların üstüne susam serpiştirin. Tepsi içinde de 25 dk {kadar} mayalanmaya bırakın.

Bu Tarifi Mutlaka Deneyin, Tam Ölçülü : Peynirli Açma

Peynirli açmaları evvelinde ısıtılmış 180 seviye fırına verin. Üst kısımları kızarana {kadar} kabaca 25 dk pişirin.

Peynirli yumuşacık açmalar piştikten sonradan fırından çıkartıp, rahat ya da ılık olarak sağlama edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Peynirli Açma Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply