Sanpdragon 810 Sony Xperia Z3+’te de ısınma sorununa yol açtı

Sanpdragon 810 Sony Xperia Z3+’te de ısınma sorununa yol açtı

Snapdragon 810 cep telefonu işlemcilerin sonuçlandırmak zamanda çıkan şiddetli ısınma problemlerine Sony de katıldı. Başına ne {kadar} Qualcomm vasıtasıyla iddialar yalanlansa da Sony firmasının taze telefonu Xperia Z3+’ı inceleyen Btekt kanalı hazır şiddetli ısınma problemi yaşadığını belirtti.

Snapdragon 810’un kim dedikodulardan bundan sonra sürdüğü v2.1 güncellemesi aracılığıyla termal yazılımı düzelterek sorunun giderilmesi yolu da ne yazık ki işe yaramamış. Ülkemizde 11 Haziran’da lansmanı yapılacak olan Xperia Z3+ için çekilen aşağıdaki videoda ancak ısınma sorunları olduğundan bahsediliyor.

Videoya bağlı olarak telefon özel benchmark yapılırken kesinlikle değil aynı anda kamerası kullanılırken de ısınıyor. Lakin şunu da ekleyelim Btekt ekibi ellerindeki telefonun inceleme için ısmarlama olarak gelmiş bir telefon olduğunu yanı sıra En büyük üründe kim tarz ısınma sorunlarının yaşanmayabileceğini de farkına varmak olarak eklemiş. Dolayısı aracılığıyla aniden cadı avı yapılmasına da gerekir yok.

Bu arada geçtiğimiz ay Qualcomm komplikasyon aracılığıyla endişeli bir açıklamasında da eşdeğer bir durumdan bahsetmişti.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sanpdragon 810 Sony Xperia Z3+’te de ısınma sorununa yol açtı

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply