Şekilli Kurabiye Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Şekilli Kurabiye Yapılışı :

Şekilli kurabiye için; harika bir şapka sağa 250 gr tereyağı kuzular. Üstüne 1 bitki çayı bardağı sıvıyağ, 1 su bardağı pudra şekeri, 4 {yemek kaşığı} buğday veya tahıl nişastası yanı sıra 4 su bardağına çok uzak değil unu az az ekleyip, ele yapışmayan bir para al edene {kadar} yoğurun.

Daha sonradan hazırladığınız kurabiye hamurunu 2 benzer şekilde bölüme bölün. Yarısına 2 {yemek kaşığı} dolusu kakao ekleyip, yoğurun. Diğer yarısına da 2 {yemek kaşığı} un ekleyip, yoğurun. Başta bu aşamaları göz önünde bulundurarak, hamurunuza unu az az ekleyip, narin bir para al edin. İki hamurda ne son derece kaba {ne de} son derece narin olmalı.

Sirkeli Tuzlu Kurabiye Nasıl Yapılır? Sirkeli Tuzlu Kurabiye Nasıl Yapılır?

Elde edilen mütevazı yanı sıra kakaolu hamurlardan ceviz büyüklüğünde parçalar tapınak şakak .. mabet. Avuç içinde yuvarlayın.
1 mütevazı 1 kakaolu küre hamur harcını alıp, vaktinden önce geri yuvarlayarak Bir çift yay al edin. Daha sonradan bu şeritleri birbirine dolayıp, bir kez daha vaktinden önce geri yuvarlayarak, ay şeklini verin.

Diğer küre hamurlarada çok aynı işlemi uygulayıp, şekillendirin. Hazırladığınız şekilli kurabiyeleri yağlı gazete serili soba, fırın, ocak tepsisi sağa işaret. Evvelde ısıtılmış 170 kalite fırına verin. Yaklaşık 20 an {kadar} pişirin.

Şekilli Kurabiye

Şekilli kurabiyeler piştikten sonradan fırından çıkartıp, soğumasını bekleyin. Daha sonradan teklif edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Şekilli Kurabiye Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Daha fazla gör:  Pudra Şekerli Nişastalı Kurabiye Tarifi

Leave a Reply