Sıcak Suyla Kornişon Turşusu Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Sıcak Suyla Kornişon Turşusu Yapılışı :

Sıcak suyla kornişon turşusu yapımında ağırlıklı olarak kabaca 600-650 gr {kadar} Böylece 1 kiloluk kavanozu dolduracak {kadar} olan kornişon salatalıkları sudan geçirin. Salatalıkların var ise saplarını inanılmaz şekilde kapsamlı olmayacak moda belirli.

Diğer tarafta 3 inci beyazı sarımsağın kabuğunu soyun. Sarımsakları 2-3 bölüme bölün. Daha sonradan 1 kilogram lık kavanozun altına sarımsaklardan nispeten kuzular. Ardından kornişon salatalıklardan nispeten yerleştirin. Kornişon salatalıkları yerleştirirken ara yanı sıra en üstte kısımlarına da sarımsaklardan kuzular.

Acı Kırmızı Biber Turşusu Nasıl Yapılır? Acı Kırmızımsı Biber Turşusu Nasıl Yapılır?

Sosu için; bir sert 1 su bardağı üzüm sirkesi, 2 keyifli kaşığı tepeleme taş tuzu yanı sıra 1 keyifli kaşığı parçacık tatlılar koyup, tatlılar yanı sıra sodyum tamamen eriyene {kadar} karıştırın. Sirkeli sosu kornişonların üstüne dökün. Son olarak salatalıkların üstüne de çıkana {kadar} kaynar su dökün. Kaynar suyu döktükten sonradan bekletilmeden hızlı bir şekilde kavanozun kapağını rahatça kapatın. Kavanozun kapağını kapattıktan sonradan kavanozu hızlı bir şekilde ters çevirip, vakumlanmasını sağlayın. 2 zaman saati {kadar} bu moda beklemeye alın.

Bu Yöntem İle Hiç Erimeyen, Kütür Kütür Bir Turşu : Sıcak Suyla Kornişon Turşusu

Hazırladığınız rahat suyla kornişon turşusunu süre kaçınılmaz olarak seviye çevirin. Güneş enerjisi almayan serin {bir yerde} 1 tam hafta {kadar} beklettikten sonradan teklif edebilirsiniz. Turşuyu açtıktan sonradan da buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Sıcak Suyla Kornişon Turşusu Nasıl Bir Turşudur?

Kaynar su ile birlikte yapacağınız kornişon turşu; yapımı nispeten kolay, işlevsel, Kaya şeklinde erimeyen, kütür kütür bir turşu tarifidir. Tadı yanı sıra kokusu ile birlikte leziz tamamen aynı zamanda inanılmaz şekilde fazla bekletilmeden tüketebileceğiniz bir turşudur.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Sıcak Suyla Kornişon Turşusu Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply