Sony Xperia 1 II, Zeiss işbirliğiyle tanıtıldı! – Hardware Plus

Sony Xperia 1 II, Zeiss işbirliğiyle tanıtıldı! – Hardware Plus

Mantıklı telefon operasyonlarında küçülmeye giden Sony, daha erken MWC 2020 için planladığı taze üreticisi duyurusunu gerçekleştirdi. Markanın taze amiral gemisi telefonu Sony Xperia 1 II; 4K çözünürlüklü ekranı, 5G desteği yanı sıra Zeiss imzalı kamerasıyla uyarı çekiyor.


İlginizi Çekebilir: Realme’nin amiral sürüm X50 Pro 5G tanıtıldı!


Amiral gemisi özelliklere yaratıcı Sony Xperia 1 II duyuruldu!

Online bir verimlilik aracılığıyla tanıtılan telefonun doğru adı, şirket vasıtasıyla Sony Xperia One Mark Two olarak telaffuz ediliyor. Cihazın kim heyecan verici isimlendirmesinin aşağıda yatan ana sebep ise elektronik kamera yeteneklerinin başlangıç ​​aşaması plana çıkarılması şeklinde açıklandı. Tuhaf dağınıklık metalik bir gövdeye yaratıcı olan Sony Xperia 1 II, yalın gözünde canlandırmak çerçeveleriyle yanı sıra cam geri yüzeyiyle uyarı çekiyor.

6.5 inç boyutunda 4K HDR OLED ekrana yaratıcı olan Xperia 1 II, 21:9’luk gözünde canlandırmak oranıyla yüksek bir görünümü ortaya koyuyor. Telefonun ekranında bulundu Motion Blur teknolojisi ise kare gecikmesini yazılımsal olarak dengeleyerek 90 Hz yeniden modelleme hızını iyileştiriyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon 865 işlemciden yerleşim bölgesi Sony Xperia 1 II, 8 GB RAM yanı sıra 256 GB depolama alanına olanaklar veriyor.

Telefonun elektronik kamera tarafı ise fantastik detaylarla öne çıkıyor. Başına bir kişi 12 megapiksel çözünürlüklü üçlü geri kameraya yaratıcı olan Xperia 1 II’nin Exmor sensörlü ciddi kamerasında f/1.7 diyafram açıklığı bulunuyor. Telefoto yanı sıra ultra büyük bakış açısı sensörlerinin ve ToF yoğunluk sensörü yanı sıra çift OIS de kim paketi destekliyor. Bunlara ek olarak başlangıç ​​aşaması elektronik kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde yanı sıra 5 yönlü EIS unutulmamış.

Sony, kameranın gelişim sürecinde optik yaratıcı Zeiss aracılığıyla özelleştirilmiş bir araştırma gerçekleştirdiğini belirtiyor. Telefonun optik kalibrasyonunu Alman şirket gerçekleştirirken, daha şaşırtıcı bir şekilde terbiyeli kameralarda görülen Zeiss T* ultraviyole görünüm da geri kamerada uyarı çekiyor. Video klip ateşleme tarafında ise beklentilerin karşı optimum uzlaşma anlaşması 4K/60 FPS değerinde tutulmuş. Samsung Galaxy S20 yanı sıra Xiaomi Mi 10 seç tamamen aynı işlemciyi kullanan telefonların 8K/30 FPS çevrimiçi video kaydına izin ver verdiğini belirtelim.

4.000 mAh batarya kapasitesine yaratıcı olan Sony Xperia 1 II, hemen ima etmek desteği sayesinde geçici zaman çerçevesi içerisinde ima etmek olay. IP65/IP68 sertifikası, aslında başparmak izi seyirci (kenar yüzeyde), microSD hafıza kartı desteği, 3.5 mm kulaklık girişi yanı sıra 360 Reality Audio gürültü desteği de telefonun öne çıkan mekanik ortasında olanaklar alıyor.

(*1*)

Android 10 işleyen sistemine yaratıcı olan telefon, Uluslararası’da 1.200 Euro’luk dönüşüm fiyatıyla Bahar sezonu aylarında raflarda gidiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sony Xperia 1 II, Zeiss işbirliğiyle tanıtıldı! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply