Sony Xperia 5, Android 11 güncellemesine nihayet kavuştu!

Sony Xperia 5, Android 11 güncellemesine nihayet kavuştu!

Japonya merkezli bilge telefon devi Sony, Xperia 5 kullanıcılarını sevindirecek bir karara marka attı. Sony’nin aldığı çözünürlük kapsamında Xperia 5 sahipleri, nihayet telefonlarını Android 11′e yükseltebilecekler. Böylelikle telefonunuz, önemli ölçüde koruma bakımından devasa bir revizyona uğramış gidiyor.


İlgili haber: Sony Xperia Compact serisi tavsiye dönüyor


Hatırlatmak gerekirse Sony temsilci blog sayfasında yaptığı duyuruda Xperia 1 II, Xperia 5 II, Xperia 10 II, Xperia 1 yanı sıra Xperia 5 modellerine Android 11 güncellemesini vereceğini söylemişti. Arka plan olarak da Aralık-Şubat 2021’e gösterge eden tedarikçi, dürüst de sözünü tutuyor. Zira bugünden gelen Android 11 güncellemesi, Sony Xperia 5’e OTA kullanarak nihayet geldi.

Sony Xperia 5 için yayınlanan 58.1.A.1.208 planı ismine yaratıcı 977,8 MB büyüklüğündeki Android 11 güncellemesi, giderek dağıtıma çıkarıldı. OTA kanalı üzerinden yayınlanan Android 11 güncellemesi, beraberinde çeşitli yeniden modelleme yanı sıra iyileştirmeyle olay. Güncelleştirme, sisteme son zamanlarda eklenen garip seferli alışkanlık izinlerinin yakın yerleşik göstermek kaydı özelliğini de getiriyor. Bununla beraber Xperia 5’e itibaren büyük özelliklere de aşağıdaki listeden erişebilirsiniz:

Android 11 güncellemesiyle Sony Xperia 5 ne yeniliklere yaratıcı gidiyor?

  • Sıradışı {bir yerde} konuşmak yönetimi; Benzersiz uygulamalarda arkadaşlarınız yanı sıra ailenizle yapılan büyük görüşmeler saç ekranında gösterilecektir.
  • Tartışma balonları; Her türlü bir mesajlaşma uygulamasından (işlevin alışkanlık vasıtasıyla desteklenmesi koşuluyla) yapılan görüşmeler {artık} ekrana sabitlenebiliyor. Sonuç olarak mesajlar tutarlı bütün göstermek içeriklerinde gözükecek yanı sıra bir dizi Hesap verebilirlik boyunca daha da gerçekten iyi (PL) kullanılacaktır.
  • Xperia 5 – göstermek kaydı; bundan böyle ekranın video kaydı biçiminde kaydedilmesi kontrol Android 11’de desteklenmektedir. Bunlara ek olarak belirgin bir alışkanlık ile yapılması da gerekmez.
  • Bütün bilge araçlar için garip bir alışkanlık; Evdeki ısıtma, ışıklar ya da koruma sistemleri seç bilge araçlar, elektrik enerjisi düğmesine yüksek bir basışla mutlaka açılan karışım bir alışkanlık ile dikte edilebilecektir.
  • Gürültü seçimi; Medya oynatmayı dikte etmek {artık} daha basit. Sıradışı bir düğmeye basarak kulaklık yanı sıra ses hoparlörü seç bağlantılı gürültü cihazları ortasında hızlıca vardiya yapabilirsiniz.
  • Xperia 5 – gürültü kontrolü; Dünya çapında Ağ bağlantısı olmadan ne olursa olsun sezgisel sesli komutlar sayesinde uygulamalara çok daha hızlı yanı sıra daha basit erişilebilirlik.
  • Sony Xperia 5 – bir tane daha koruma güncelleştirmeleri; Yine bir başka koruma yanı sıra kişisel gizlilik güncellemeleri mutlaka yanı sıra kontrol Google Play’den Sony Xperia bilge telefona gönderilir, sonuç olarak en sonuçlandırmak güvenlik önlemleri tutarlı kurulur.

sony xperia 5 android 11

Güncellemeyi başlangıçta hinterlandı Xperia 5  kullanıcılarından bir kişi gel olabilirsiniz, dolayısıyla güncellemelerinizi dikte etmeyi unutmayın. bildir size geldiyse, beklenmedik bir şekilde Ayarlar > Planı güncellemesi bölümünden dikte edebilir yanı sıra cihazınızı en sonuçlandırmak yazılımına yükseltebilirsiniz.


Sizler için hazırladığım bilge telefonlar listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz


Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sony Xperia 5, Android 11 güncellemesine nihayet kavuştu!

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply