Sony Xperia X İçin Sailfish X İşletim Sistemi Detayları Paylaşıldı

Sony Xperia X İçin Sailfish X İşletim Sistemi Detayları Paylaşıldı

Farklı ay geçmişte Jolla ve ayrıca Sony bir araya gelerek Sony Xperia X modelleri için Sailfish OS portu olan Sailfish X geliştireceklerini açıklamıştı.

Sony Open Devices Yazılım kampsamında geliştirilen Sony Xperia X için Sailfish X işşletim sistemi 27 Eylül tarihinde resmi olarak olay. İşletim sistemini kullanabilmek için 49.90€ ödemek gerekiyor. Bunu söyledikten sonra sistemin bazı hataları da yok kesinlikle değil.

Büyük ölçüde telefona Sailfish X montaj için Linux koşu sistemine yaratıcı bilgisayar sistemi olması gerekiyor. Jolla yükleme işleminin tam olarak nasıl gerçekleştirileceğini anlatmış olsa da bilgisayar sistemi aracılığıyla pek alakası olmayanlar için akıllara durgunluk veren bir bir araya getirmek muhtemelen.

Sürümün klavyesinden çalışmalar girişi istisnai olarak kademeli olarak yapılıyor yine de kim bir başarılı Sailfish OS güncellemesi aracılığıyla giderilecek. Bluetooth şimdilik çalışmıyor. Geliştiriciler aslında Bluetooth’un bazı özelliklerini çalıştırmayı başardı yine de doğru anlamıyla çalışmıyor. Bunlara ek olarak başparmak izi seyirci, barometre ve ayrıca yer değiştirme sayar iyilik sensörler de şu bir kez kullanılabilir durumda kesinlikle değil. Çevrimiçi video oynatmada ve ayrıca video klip çekmede bazı problemler sahip olmak yine de bunun ileri ancak çalışılıyor. Şimdilik beklenen olarak Bir çift işlemci çipi çekirdeği çalışıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sony Xperia X İçin Sailfish X İşletim Sistemi Detayları Paylaşıldı

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply