Sony Xperia XZ1 İncelemesi – Hardware Plus

Sony Xperia XZ1 İncelemesi – Hardware Plus

Sony’nin kolay erişilebilir en harika telefonu olan Xperia XZ1, 2.999 TL olan fiyatında indirime kademeli olarak 2.599 TL seç inanılmaz cazip bir fiyata indirildi. Peki nitelik olarak neler sunuyor? Berkin Bozdoğan’dan dinleyelim;

Sony Xperia XZ1: Sony’nin en yenisi

Sony Xperia modellerinin en yenisi, en zirve düzey ürünü olan XZ1, XZ Premium’da kendisini gösteren teknik yeniliklerin devamını benzersiz bir boyutta yanı sıra en son zamanlarda Android koşu sistemiyle sergiliyor.

Çağımızın en zirve derece ihtiyatlı telefonlarından bir tanesi olan Sony Xperia XZ1 kalbinde Qualcomm’un Snapdragon 835’iyle olay. Kim cep telefonu işlemci çipi şu en kısa sürede için piyasadaki en şiddetli cep telefonu işlemcilerden bir tanesi. 8 çekirdekli kim işlemci çipi güçlendirilmiş resim yetenekleriyle en güçlü oyunları ne olursa olsun rahatlıkla oynatıyor. Aynı şekilde kim işlemci çipi sağa gömülü olan en son zamanlarda yaratılış modem 5 çıkış sağlayıcı birleştirme teknolojisiyle entelektüel olarak 1 Gbps LTE-A bağlantısı sağlıyor. Evet ülkemizde kim entelektüel hıza prosedür kadar değil fakat sahip olmak olan cep telefonu hatları en tam olarak moda kullanmanız XZ1 aracılığıyla başarılabilir.

Motion Eye video kamera sistemi

Sony’nin deneyimli resim makinelerinde kullandığı teknolojileri ihtiyatlı telefona getirdiğini biliyoruz. Kim alandaki deneyimin yansıması olarak son zamanlarda 19 megapiksellik 25 mm uzmanlaşmak mesafeli f/2 diyafram açıklığına kurucu Motion Eye video kamera başına zamankinden daha detaylı resim yanı sıra videolar getir için karşınızda.

Son derece sürekli ateşleme moduna kurucu olan XZ1 üzerindeki Motion Eye video kamera istediğiniz anlarda ateşleme hızını saniyede 960 kareye çıkartıyor. Kim sayede bakış açıp kapayıncaya {kadar} başarıyla geçti anları benzersiz ayrıntılarıyla sürekli çekimde görebiliyorsunuz. Kim işleri yaparken Sony Xperia XZ1 Exmor RS sensörden, Bionz görüntü işlemcisinden yanı sıra asgari aydınlatma dağılması için G Mercek’ten faydalanıyor.

Tam olarak anı XZ1 buluyor

Öngörülebilir çekim sistemi Super Auto modunda çok kendi kendi benliğin devreye girerek hareketli sahnelerde tam olarak pozu yakalamanızı sağlıyor. İster kedinin size belirlemek bakışı, isterseniz de fotoğrafını çektiğiniz kişinin gülümsemesi mutlaka kaydedilip size öneriliyor.

13 megapiksellik Exmor RS sensörlü yüz video kamera da çevre ayrım etmeksizin en harika selfie pozlarını yakalamnızı sağlıyor. Gizlice bir anlık yok ama çok önemli durumlarda inanılmaz göz kamaştırıcı gözünde canlandırmak bir meşale seç fotoğrafı aydınlatabiliyor.

Full HD HDR gözünde canlandırmak

Sony Xperia XZ1, son zamanlarda çevrimiçi video akımı olan HDR teknolojisini destekleyen bir Full HD ekranla sunuluyor. Amazon Prime başta aslında olmak üzere ülkemizde de çözüm veren online çevrimiçi video hizmetlerinin sunduğu HDR içerikleri cep telefonu olarak olması gerektikleri seç izlemenizi başarılabilir hale getiriyor. Öne rahip S-Force stereo hoparlörler eski nesle bağlı olarak %50 ekstra gürültü verirken hem kablolu hem de kablosuz kulaklıklarla da en harika sesi alarak hareketli resim yanı sıra dizilere ulaşabiliyorsunuz.

Kablosuz gürültü teknolojisinde Apt-x’in ve LDAC isimli 990 kbps istatistik hareket hızına ulaşabilen yanı sıra kim sayede ortak Bluetooth sesinin 3 sağlam çözünürlüğe kurucu kulaklıkları da destekleyen Xperia XZ1 eksiksiz teknolojisini eksiksiz topluluk birimleriyle uzun nitelikte bir araya getiriyor.

3D Creator aracılığıyla 3 boyutlu modelleme

Xperia XZ1 sağa keşfedildi 3D Creator uygulaması insanlar yüzlerini, başlarını yanı sıra nesneleri mantıklı biçimde modellemenizi sağlıyor. Kim modelleme işleminden daha sonra animasyonlu bilgi hazırlamanız ya da kim 3 boyultu taramaları 3D yazıcılar ile bastırmanız başarılabilir. Kültürel medyada ürettiklerinizi paylaşabilirsiniz. Duvar yüzeyi kağıdı olarak ayarlanan 3D taramalar aynı anda ekranın hareketiyle beraber dönebiliyor. Özgür bir düşünce, kesinlikle değil mi? Aynı anda kameranın AR efekti kısmındaki 3D birleştirme aracılığıyla öğe ya da kişiyi bir yere yerleştirmeniz de başarılabilir.

Pratik suçlama yanı sıra vaktinden önce elektrik pili teknolojisi

2700 mAh pile kurucu olan Xperia XZ1, Qnovo Adaptive Charging teknolojisi aracılığıyla pilinizin daha yüksek zaman dilimi sağlıklı ve dengeli kalmasını sağlıyor. Günün hangi saatlerinde suçlama ettiğinizi öğrenen ihtiyatlı telefonunuz siz şarjdan çekmeden hızlı bir şekilde daha önce pilin sonuçlandırmak %10’luk kısmını doldurarak hem güne açıkça şarja başlamanızı hem de pilin sık sık %100’de kalarak ömrünün azalmamasını sağlıyor.

Dolayısıyla

Sonuçlandırmak zamanların en performanslı ihtiyatlı telefonlarından bir tanesi olan Sony Xperia XZ1 önemli ölçüde 64 GB büyüklüğündeki depolama alanı alanının performansıyla da öne çıkıyor yanı sıra özdeş işlemci çipi yanı sıra belleğe kurucu modelleri geride bırakabiliyor. Yükseltilmiş video kamera sisteminde optik görüntü onarım yok fakat bunu inanılmaz fazla ayrım ettirmeyecek {kadar} harika bir çevrimiçi video performansı bulunuyor. Hediye teknolojilerin harika bir harmanını sunan Xperia XZ1 oran açısından da arzu edilen bir ticari mal.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sony Xperia XZ1 İncelemesi – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply