Sony Xperia Z1: Gereksiz pahalı – Hardware Plus

Sony Xperia Z1: Gereksiz pahalı – Hardware Plus

İyi bileşenlere yaratıcı olmasına ne olursa olsun fiyatı yüzünden Satın alma kararını teklif doğru bir öfke tercih.

En sonuçlandırmak söylenecek şeyi başlangıçta karşısında söylemeli: Sony Xperia Z1 rakipleriyle kıyaslandığında pahalı bir telefon. Telefonu oluşturan ekipman garip garip incelendiğinde teknik olarak her türlü bir ızdırap görünmüyor ama kim parçalar birleşip Z1’i oluşturduğunda gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum.

Xperia Z1’i tetikleyici pahalı bulduğumu şöyle anlatırsam sanırım yanlışlık yapmamış olurum. Z1’de olarak kullanılmak için üretildi Snapdragon 800, bugünün en mükemmel mobil işlemcilerinden bir birey. Fakat benzer işlemciye yaratıcı LG G2, Sony Z1’den tahmin edilen 700 TL daha ucuz. Böylece en mükemmel işlemciye yaratıcı aslında olmak için 700 TL ekstra geri ödeme yapmanız gerekmiyor.

Diyelim ki işlemciyle ilgilenmiyorsunuz. Sizin için devasa olan kullandığınız cüzdan telefonunun kamerası. O dönem Sony Xperia Z1’in 20 MP’lik kamerası sizi fazlasıyla minnettar edebilir. Fakat kameraya değer veren bir birey bugünlerde taze bir telefon alacaksa Nokia Lumia 1020’yi dilek edecektir. Beri Lumia 1020’nin Carl Zeiss lensli 41 MP’lik kamerası, havada karada (Böylece hem karanlık, hem de gündüz çekimlerinde) Z1’den daha detaylı sonuçlar verecektir. Aynı şekilde her bit olarak LG G2’de olduğu tercih 1020 de Z1’den daha ucuz; aralarında tahmin edilen 200 TL varyasyon sahip olmak. Ek olarak Sony Xperia Z1’in 2 GB’lık RAM’i de bugünün en taze iyi bir fikir telefonlarının yöntem özelliklerine baktığımızda pek devasa bir tartışmak olarak görünmüyor. {Ne de} olsa günümüzde taze iyi bir fikir telefonların birdenbire onlar (LG G2 yanı sıra Nokia Lumia 1020 tercih) 2 GB RAM’e yaratıcı. Böylece Sony Xperia Z1’in 2 GB’lık RAM aracılığıyla pazardaki rakiplerinden ayrılması kadar değil. Ayrıca Samsung Galaxy Note 3’ün 3 GB RAM sahip olmak yanı sıra bildiniz Galaxy Note 3 de Z1’den daha ucuz.

Suya yanı sıra toza yaşamak

Peki Z1’in içgörü edilecek bir yanı yok? Tabii ki sahip olmak: Z1 su geçirmiyor. Hijyene değer veren çift ​​ genç mal sahibi anneler gibiyseniz Z1’i arada sırada musluğun aşağıda yıkayabilirsiniz. Ya da Xperia Z’de olmayan deklanşör tuşu sayesinde su aşağıda daha sessiz video kaydı çekebilirsiniz. (Xperia Z kullanıcılar su aşağıda çevrimiçi itibar ya da video kaydı çekerken dokunmatik ekranın sadece nasıl kullanılamadığını bildikleri için benzer şekilde sebep gerekir yok sanırım). Bir de Z1 aracılığıyla teoride su aşağıda telefonla konuşabilirsiniz ama ağzınıza su kaçacağı için sanal olarak yapılabilecek bir nokta kesinlikle değil.

xperia-z1-sualti

Dolayısıyla:

Xperia Z’ye bağlı olarak daha çekici görünen yanı sıra daha acımasız olan Z1, piyasaya incelemek fiyatının yüksekliğiyle şaşırtıyor. Kendisinden şaşırtıcı bir şekilde daha ucuza karşılaştırılabilir özelliklere yaratıcı iyi bir fikir telefonlar piyasada bulunabilirken Sony Mobile’ın tetikleyici böyle bir fiyatlandırma yaptığını keşfetmek pek basit kesinlikle değil.

Tetikleyici alınır?

• Finansman harcayacak kuruluş bulamıyorsanız

• “Ben Sony’ciyim” diyorsanız

Maliyet: 2200  TL

hardware-plus-kasim-2013
Kim gazetecilik, Hardware Plus Kasım 2013 sayısında yayınlanmıştır.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sony Xperia Z1: Gereksiz pahalı – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply