Sony’den elektrikli otomobil sürprizi: Vision-S! – Hardware Plus

Sony’den elektrikli otomobil sürprizi: Vision-S! – Hardware Plus

CES 2020’de çok küçük duyurular hariç taze öğe tanıtımı gerçekleştirmeyen Sony, önemli bir şok yaparak elektrikli otomobil konseptini duyurdu. Sony Vision-S, Japon markanın geliştirdiği oto teknolojilerini yenilikçi bir oluştur aracılığıyla gözler önüne seriyor!


İlginizi Çekebilir: MediaTek Dimensity 800 5G işlemci çipi istekli olay!


Sony Vision-S, otomobil teknolojilerinde gelinen noktayı gösteriyor

Tamamen oto gündeminin kesinlikle değil, yenilik gündeminin de ilgisini çeken Sony Vision-S, CES 2020’nin gözde ürünleri arasına girmeyi başardı. Kavram bir elektrikli varyasyon olan motorlu taşıt; Magna Steyr, Bosch, Benteler, Continental, ZF, Qualcomm, NVIDIA ve ayrıca BlackBerry iyilik köklü şirketlerin uymak sayesinde ortaya çıkmış. Vision-S konseptinin yenilikçi tasarımı {kadar} içerisinde barındırdığı teknolojiler de tavsiye çekiyor. “Oval algılama” adlı yenilik; aralarında CMOS, 3D ToF, radar, LIDAR ve ayrıca ultra sonik sensörlerin bulunduğu tamamlandı 33 sensörden güçlendirmek alıyor. Bu nedenle motorlu taşıt içine ve ayrıca etrafındaki nesnelerin algılaması hatasız stil sağlanıyor.

Müşteri deneyimine alaka veren Sony, Vision-S’in belediye mekanını adeta daire rahatlığı sunan teknolojiler aracılığıyla doldurmuş. Sonuçta TOGG’da gördüğümüz boydan sanat eseri üçlü göstermek ve ayrıca kameralı dikiz aynası, elektrikli konseptin uzmanlaşmak noktasını oluşturuyor. Araç sürücüsü ve ayrıca yolcunun motorlu taşıt içerisinde sessiz yaş geçirmesini sağlayan garip dağınıklık göstermek, kullanıcının isteğine bağlı olarak kişiselleştirilebiliyor. Araçta merkez bunu göz önünde bulundurarak cihaz öğrenimi özelliği ise ihtiyatlı detayları sayesinde bambaşka bir deneyime marka atıyor. Örneğin, yolculardan bir kişi uyuduğu takdirde motorlu taşıt bunu esasen algılayarak özel olarak üretilmiş koltukların sıcaklığını esasen ayarlıyor.

Kahkaha sistemi tarafında ise 360 Reality Audio teknolojisi tavsiye çekiyor. 4 sandalye entegre aslında olmak üzere aracın pek şaşırtıcı bir şekilde yerinde keşfedildi artırılmış ses hoparlörü sistemi, şoför ve ayrıca yolcuyu etrafına yerleşim bölgesi müzik yeterlilik sunuyor. Bunlara ek olarak ihtiyatlı telefon uygulaması aracılığıyla müziği değişen, kütüklerden yapılmış kulübe sıcaklığını ayarlama Ayrıca aracı otopark yerinden çağırma iyilik işlevler gerçekleştirilebiliyor.

Sony Vision-S, artırılmış tekne gezisi kontrolüne imkân tanıyan Ölçüde 2+ otonom direksiyon özelliği barındırıyor. Bunu söyledikten sonra aracın sert yaklaşım altyapısı, Ölçüde 4 ve ayrıca üzeri doğru otonom sürüşü sağlayacak bir yazılım programı güncellemesine de şimdiden planlama sunuyor. Etkinlik tarafında 268 beygir enerji üreten çift güç motoru, elektrikli otomobili 0’dan 100 km hıza 4.8 saniyede ulaştırıyor.

Çok yenilikçi ve ayrıca akıcı bir tasarıma kurucu olan Sony Vision-S, pek şaşırtıcı bir şekilde çevreden tamamen spekülasyon alsa da fikir bir varyasyon olarak kalacak. Zira Sony, oto endüstrisi için geliştirdiği teknolojileri markalara sunmak için geliştirdiğini belirtiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Sony’den elektrikli otomobil sürprizi: Vision-S! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply