SpaceX uydu internetindeki gecikme süresi 20 ms!

SpaceX uydu internetindeki gecikme süresi 20 ms!

SpaceX vasıtasıyla geliştirilen uydu interneti hizmeti Starlink, gecikme (ping) süresinin 20 ms‘nin aşağıda olduğunu açıkladı. Kim gerçekten değer, halihazırda kullandığımız aslında tesisler aracılığıyla eşdeğer düzeyde.(*20*)


İlginizi çekebilir: SpaceX, insanlı başlangıçta uzay aracını verimli fırlattı!(*20*)


SpaceX vasıtasıyla özetlenen gecikme değeri ne kavramak olay?

Gecikme süresini, bilgisayarımız aracılığıyla e karşı hizmetçi ile çevrili bir çalışmalar iletilmesi boyunca geçmek zaman çerçevesi olarak sınıflandırmak uygunsuz olmaz. Önemli ölçüde sanal (online) oyunlar oynayan kullanıcılar vasıtasıyla gerçekten fazla önemsenen bir gerçekten değer.(*20*)

SpaceX işaret etmek konusu verileri kombine ettiği sunumu geçtiğimiz tam hafta FCC‘ye (Federal hükümet dokunma Komisyonu) iletti. Reddit kullanıcıları vasıtasıyla varyasyon edilen detayda, Ookla‘nın herhangi bir birey vasıtasıyla anlaşıldı Speedtest hizmeti üzerinden yapılan 2 farklı kontrast testine ulaşıldı. Starlink‘in 102 Mbps ve ayrıca 103 Mbps  indirme (download) hızlarına, 40 Mbps ve ayrıca 42 Mbps yükleme (upload) hızlarına, 18 ms ve ayrıca 19 ms gecikme (ping) sürelerine ulaştığı görülüyor.(*20*)

Sunumda aynı anda SpaceX‘in uydu politikaları direktörü David Goldman‘ın beta sürecinde 30 ms‘nin altına inme hedefinin gerçekleştiğine dair bir beyanatı da sahip olmak. ABD‘deki aslında altyapının ortak gecikme süreleri 25 ms iken, cep telefonu tarafta alınan ortak gecikme süresi ise 48 ms.(*20*)

SpaceX geçtiğimiz aylarda 100 Mbps üstünde indirme değerine ulaştıklarını müjdelemişti. FCC‘ye aktarılan raporlar, şirketin abartılı bir sebep olmak yapmadığını gösteriyor. Başına 2 enginlik de 30 Haziran tarihinde, Seattle/Washington‘da gerçekleştirildi. 30 Haziran tarihinde SpaceX‘in 500 adet Starlink uydusu yörüngedeydi. Zaten kim sayının 700 olduğunu belirtmekte ikramiye sahip olmak.(*20*)

Sunuma bağlı olarak, SpaceX ayda 120 adet Starlink uydusu üretiyor. SpaceX‘in hedefleri; Uluslararası bir sigorta kapsamı alanı sunma ve ayrıca 1 Gbps indirme (download) hızını servis. Kim hedeflerin gerçekleşebilmesi için, binlerce Starlink uydusunun uzaya fırlatılması gerekiyor. Starlink hizmetinin toparla kullanıcıya ulaşabilmesi için alışverişçi terminallere düzenleme duyulduğu biliniyor. Sağlayıcı bir yandan da işaret etmek konusu alıcıları üretmeye çalışıyor. SpaceX Yerel alan zamanda çeşitli eyaleti çevre ve ayrıca herkese fark edilir bir beta gözlem yapmayı planlıyor.(*20*)

Bunlar da ilginizi çekebilir(*20*)

İzliyorsun: SpaceX uydu internetindeki gecikme süresi 20 ms!

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply