StarCraft 2 oyuncusu “tecavüz” söylemi nedeniyle turnuvadan atıldı – Hardware Plus

StarCraft 2 oyuncusu “yasal suç” söylemi nedeniyle turnuvadan atıldı – Hardware Plus

Deneyimli StarCraft 2 oyuncusu Mihaylo Hayda, kaldırma maçlarının oynandığı rekabet esnasında Twitter hesabından KADIN rakibi kabaca “yasal suç” yorumu yaptığı için turnuvadan atıldı.

Fragbite Masters Season Three turnuvası oynanırken bireysel Twitter hesabından rakibini kastederek “Going to rape some girl soon #fragbitemasters” (Hızlı kızın tekine yasal suç edeceğim) tweetini attı. Kim tweetin üstüne ana sebep yapan Hayda‘nın KADIN rakibi Madeleine Leander ise kim tweet kabaca “ürpertici” yorumunu yaptı.

eSport’a ilgilendirmek aracılığıyla gergin ana sebep yapan Madeleine Leander  “Fragbite Masters turnuvasında oynamak için hoş geldiniz edildim. Kim davete e karşı aslen tepkim ‘yeteri {kadar} gerçekten iyi (PL) değilim’ oldu. Ancak aslen kez kaybedeceğimi başlangıç ​​aşaması gördüğüm bir turnuvaya hoş geldiniz edilmiyordum ve ayrıca bir kutlama muhtemelen düşüncesiyle olarak görüntüle ettim. Etkinlik boyunca 0-2 yeniliyorken organizasyon durduruldu ve ayrıca buna yorumlama veremedim. Daha sonradan öğrendim ki Hayda’nın attığı tweet yüzündenmiş.”

“Açıkçası kim tweet kabaca ne söyleyeceğimi sihirbaz bilmiyorum. İlk duyduğumda açıkçası şaşırdım. Deneyimli bir oyuncudan itibaren kim konuşma açıkçası kan sıçramış. Organizatörler ise yapmaları gerektiğini yaptı.”

Olayın ardından turnuvadan atılan Hayda ise yine Twitter hesabından özür dileyerek “Salakça atılmış bir tweetti, kendimden nefret ediyorum. Özür dilerim” dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: StarCraft 2 oyuncusu “tecavüz” söylemi nedeniyle turnuvadan atıldı – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*2*)

Leave a Reply