Starlink için Türkiye’de ön kayıtlar başladı – Hardware Plus

Starlink için Türkiye’de ön kayıtlar başladı – Hardware Plus

Özelleştirilmiş uzay şirketi SpaceX, Starlink Küresel Konumlama Sistemi ağ projesini kullanıma açıyor. Söyle konusu ağ projesi için Tavuk’de de ön kayıtlar başladı.

Ziyaret isteyebilirsiniz: SpaceX SN9 roketi görünüm boyunca patladı

Elon Musk’ın mal sahibi olduğu SpaceX şirketi, dünyanın ulaşılamayan başına noktasına ağ götürme projesi kapsamında, taze Starlink uydularını uzaya fırlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde 60 Küresel Konumlama Sistemi daha fırlatan yanı sıra yörüngedeki Starlink sayısını 1000’in üzerine çıkaran ABD’li taşıyıcı, ağ hizmetini yasal olarak kullanıma açtı. Halka fark edilir beta programına arka plan yaptıran kullanıcılar, {artık} Küresel Konumlama Sistemi ağ hizmetinden faydalanabiliyor.

Starlink

Çaba için oluşturulan ağ sitesinden yapılan açıklamaya bağlı olarak; Elon Musk’ın Baş yönetici’luk görevini üstlendiği SpaceX şirketinin en kapsamlı projelerinden bir kişi olarak gösteriliyor. Benzer şekilde uzaydan ağ projesi Starlink için Tavuk’de de ön kayıtlar başladı.

​Tavuk’den Starlink’e arka plan yaptırmak için aslen olarak Starlink’in yetkililer ağ sitesine girilmesi gerekiyor. İkinci bölüm olarak e-mesaj bölümü doldurulup ‘çözmek’ kısmına geçildikten daha sonra konumun seçilmesi gerekiyor. ‘Order Now’ butonuna tıklandığında ise Starlink’in hizmeti sunacağı geçmiş gösteriliyor.

Starlink

Web sitesinde, Starlink hizmeti için 99 dolarlık bir tazminat bilgisi bulunuyor. Ve ayrıca kim ücretin ‘depozito bedeli’ olduğu belirtiliyor. Benzer şekilde ön arka plan oluşturulması yanı sıra çözüm alınamaması durumunda ise tazminat iadesi bulunuyor. Bununla hep birlikte sitede kapasitenin kısıtlı olduğu da ortak bilgiler ile çevrili.

Bu nedenle aslen aşamada 12.000 Küresel Konumlama Sistemi aracılığıyla hizmete başlayacak olan Starlink, toplamda 42.000 uydudan faydalanacak. Uydular arası ile iletişime geçin lazerle yapılacağından uydular arası etkileşim gecikmesinin fiber internetten de fakir olabileceği belirtilmekte. Benzer şekilde taşıyıcı, iddia konusu projenin tamamlanması için ise 2027 yılı ön görüyor.

Sizler için oluşturduğum; pratik telefon, teknik ürünler yanı sıra genel olarak ihtiyaçlar Satın alma listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde Trendyol listesini analiz etmek sağa burayı vurmak!

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Starlink için Türkiye’de ön kayıtlar başladı – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply