Tavada Yalancı Su Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Tavada Yalancı Su Böreği Yapılışı :

Tavada yalancı su böreği yapımında; büyük ölçüde 1 tabak çok küçük çok küçük parçalanmış beyaz renkli peynir yanı sıra 1 tabak çok küçük çok küçük parçalanmış kaşar peyniri bir sınır içinde karıştırın. Böreğin sosu için; çukur bir sınır sağa 2 tane yumurta kırın. Üstüne 1 bitki çayı bardağı {sıvı} yağ dökün. Ardından zorlu 1 bitki çayı bardağı Mandıra yanı sıra 1 konteyner soda kuzu. Sosu kordon çırpıcı yardımı ile birlikte tamamen karıştırın.

Hazır Yufkadan Kıymalı Kol Böreği Nasıl Yapılır? Hazır Yufkadan Kıymalı Kol Böreği Nasıl Yapılır?

Diğer tarafta 26-28 santimetre lik bir kızartma tavası içini bol miktarda tereyağı ile birlikte yağlayın. 1. yufkayı yanlardan sarkacak yol kızartma tavası sağa serin. Kalan 2 tane yufkayı da parçacık parçacık bölüp, ayrı tapınak şakak .. mabet. Tava sağa serdiğiniz yufkanın üstüne hazırladığınız sosdan gezdirin. Sosu gezdirdikten daha sonra 1 kırışık yufka parçası serip, bu yufkanın üzerini bol miktarda ıslatın. Ardından bir kez daha bir kırışık yufka parçası serip, bir kez daha pansuman ile birlikte ıslatın. 1 kırışık daha yufka parçası serin. Bu yufka parçasının üzerini ıslatmadan, basitçe peynirli harcın yarısını koyup, göstermek. Peynirli harcın üstüne çok küçük çok küçük tereyağı parçaları kuzu. Daha daha sonra peynirli harcın üstüne tekrardan yufka parçası serip, pansuman ile birlikte bol miktarda ıslatın. Aynı işlemi tekrardan yapmış olup, pansuman ile birlikte ıslatın. Bir kırışık daha serip, pansuman ile birlikte ıslatmadan olmaya devam etmek peynirli harcı koyup, göstermek. Çok küçük çok küçük tereyağı parçalarından da yerleştirin. Son olarak olmaya devam etmek yufka parçalarını da koyup, pansuman ile birlikte bol miktarda ıslatın. Çok küçük çok küçük tereyağı parçalarından kuzu. Yandan sarkan yufka parçalarını da içe doğru bir şekilde bol miktarda ıslatarak, kapatın. Böreği kapattıktan daha sonra üstüne sosdan bol miktarda sürün.

Daha fazla gör:  Pirzola Mühürleme Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Hazırladığınız tencerede yalancı su böreğini ocak üstüne tapınak şakak .. mabet. Tavanın kapağını kapatıp, yüksek Yüksek sıcaklık üstünde 1-2 an {kadar} ısınmasını sağlayın. Daha daha sonra kısık Yüksek sıcaklık üstünde böreği pişirin. Böreğin azaltılmış tarafı piştikten daha sonra bir tabak yardımı ile birlikte ters çevirip, tavaya kuzu. Tekrardan tavanın kapağını kapatıp, böreğin çeşitli diğer tarafını pişirmeye Devam et edin.

Elde Açılmış Gerçek Su Böreği Lezzetinde : Tavada Yalancı Su Böreği

Tavada yalancı su böreği piştikten daha sonra 10 an {kadar} dinlenmeye bırakın. Daha daha sonra dilimleyerek, sağlama edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak böreği akşamdan hazırlayıp, ertesi günüde pişirebilirsiniz.

Tavada Yalancı Su Böreği Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazır için toplamda 30 an gerekmektedir. Bu sürenin 10 ansı planlama, 20 ansı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 10 karakter tencerede yalancı su böreği içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Tavada Yalancı Su Böreği Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply