Tavuklu Börek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Tavuklu Börek Yapılışı :

Tavuklu börek yapımı için; başlangıçta olarak 300 gr kümes hayvanları göğsünü çok küçük bir konteyner sağa kuzular. Üzerini geçecek {kadar} su döküp, ocak üstüne tapınak şakak .. mabet. Tavuk etini yumuşayana {kadar} haşlayın. Ardından soğumaya bırakıp, eliniz ile birlikte çok küçük çok küçük tiftikleyin.

Tavuklu börek sosu için; çok küçük bir sınır sağa yüzde elli bitki çayı bardağı su ve ayrıca yüzde elli bitki çayı bardağı {sıvı} yağ ekleyip, karıştırın. 1 tane yufkayı oturma yeri üstüne serip, 8 benzer şekilde bölüme belirli.

Kıymalı Börek Nasıl Yapılır? Kıymalı Börek Nasıl Yapılır?

Daha sonradan arasında boy bir konteyner sağa 3 {yemek kaşığı} {sıvı} yağ kuzular. Üstüne 1 tane çok küçük boy abartısız abartısız doğranmış soğanı ekleyip, 1 dk kavurun. Ardından 1 tane çok küçük çok küçük doğranmış çerliston biber ve ayrıca 1 tane çok küçük çok küçük doğranmış kapya biberi kuzular. Biberler usulca yumuşayana {kadar} kavurun. Kavurduğunuz kırmızı soğan ve ayrıca biberlerin üstüne tiftiklediğiniz kümes hayvanları etlerini, damak tadınıza bağlı olarak sodyum, karabiber ve ayrıca kimyon ekleyip, karıştırın.

8 benzer şekilde bölüme kestiğiniz yufka parçalarından birini alıp, üstüne yağlı su karışımından sürün. Bu yufkanın üstüne bir yufka parçası daha kuzular. Tekrar üstüne yağlı su karışımından sürün. Yani 2 yufka parçası en üstte üste gidiyor. Üçgen parçanın önemli kısmına tavuklu harçtan kuzular. Kenar kısımlardan içe nispeten kapatıp, kaydırma şeklinde sarın.

Nefis İç Harcı İle Muhteşem Bir Börek : Tavuklu Börek

Tavuklu börekleri yağlı gazete serili soba, fırın, ocak tepsisi sağa işaret. Diğer yufkaya da tamamen aynı işlemi uygulayın. Daha sonradan böreklerin üstüne yumurta sarısı sürüp, susam serpiştirin. Öncesinden ısıtılmış 180 seviye fırına verin. Üst kısımları kızarana {kadar} kabaca 20 dk pişirin.

Tavuklu börekler piştikten sonradan fırından çıkartıp, Sıcak ya da ılık olarak üstüne yoğurt döküp, teklif edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Tavuklu Börek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply