Tavuklu Düğün Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Tavuklu Düğün Çorbası Yapılışı :

Tavuklu evlilik töreni çorbası yapımı için; ile başlamak olarak 3 tane kümes hayvanları butunu arasında boy harika bir konteyner içinde kuzular. Üstüne 4 – 4 buçuk su bardağı su kuzular. Tavuk butları yumuşayana {kadar} pişirin. Daha sonradan pişen kümes hayvanları butlarını tencereden alıp, deri yapımı kısımlarını ayırın. Eliniz ile birlikte arasında büyüklükte didikleyin.

Köfteli Düğün Çorbası Nasıl Yapılır? Köfteli Düğün Çorbası Nasıl Yapılır?

Diğer tarafta çorbanın terbiyesi için; bir şapka içinde 2 {yemek kaşığı} un, 4 {yemek kaşığı} yoğurt ve ayrıca 1 tane yumurta sarısı kuzular. Terbiyeli karışımı kordon çırpıcı ile birlikte tamamen çırpın. Terbiyeli karışıma kaynamış kümes hayvanları suyundan bir kepçe ekleyip, karıştırın. Hazırladığınız terbiyeyi tencerede kalıyorum kümes hayvanları suyunun üstüne yavaş yavaş dökün. Çorbanın kesilmemesi için çabucak bir yöntem karıştırıp, kaynamaya bırakın. Kaynama boyunca da çorbayı sık karıştırın.

Son olarak tencereye didiklediğiniz kümes hayvanları etlerini ve ayrıca damak tadınıza bağlı olarak sodyum ilave edin. Çorbayı 2 taşım daha kaynatıp, ocaktan tapınak şakak .. mabet. Eğer çorbanızın kıvamı koyu ise üstüne sıcak ve rahat su döküp, kıvamı açabilirsiniz.

Davet Sofralarına Yakışır : Tavuklu Düğün Çorbası

Tavuklu evlilik töreni çorbasının üstü için; çok küçük bir tencere içinde 1 {yemek kaşığı} tereyağı koyup, kızdırın. Üstüne 1 {çay kaşığı} kırmızımsı parçacık biber koyup, kızdırın. Hazırladığınız tavuklu evlilik töreni çorbası üstüne döküp, karıştırın. Daha sonradan sıcak ve rahat olarak teklif edebilirsiniz.

Tavuklu Düğün Çorbası Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 45 dk gerekmektedir. Bu sürenin 15 dksı hazırlık çalışması, 30 dksı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 4 bireysellik tavuklu evlilik töreni çorbası içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Tavuklu Düğün Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Daha fazla gör:  Tavada Baharatlı Küp Patates | Yemek Tarifleri (Adım Adım Resimli Anlatım)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply