Tırtıl Kurabiye Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Tırtıl Kurabiye Yapılışı :

Tırtıl kurabiye yapımında; harika bir zorlu 125 gr tereyağı, yüzde elli bitki çayı bardağı {sıvı} yağ, yüzde elli su bardağı pudra şekeri ve ayrıca 1 tane yumurta kuzular. Karışımı eliniz ile birlikte dikkatlice karıştırın.

Daha bundan sonra zorlu 1 su bardağı nişasta, yüzde elli anlaştık mı hafifletme tozu, 1 anlaştık mı vanilya ve ayrıca 2 buçuk su bardağına çok uzak değil unu yavaş yavaş ilave edin. Ele yapışmayan pürüzsüz bir nakit edin edene {kadar} yoğurun.

Çay Yanına 10 Numara Giden 10 Nefis Tatlı Kurabiye Tarifi Bitki çayı Yanına 10 Numara Giden 10 Nefis Tatlı Kurabiye Tarifi

Tarifimizi tırtıl kurabiye aparatında yapacağız. Yoğurduğunuz kurabiye hamurundan çok küçük parçalar tapınak şakak .. mabet. Tırtıl kurabiye kalıbının sağa kuzular. Parmağınız ile birlikte hamura bastırın. Kurabiyeleri istediğiniz uzunlukta çıkartın. Yağlı gazete serili soba, fırın, ocak tepsisi sağa işaret. Hazırladığınız tırtıl kurabiyeleri evvelinde ısıtılmış 170 seviye fırına verin. Yaklaşık 20 dk {kadar} pişirin.

Pişen tırtıl kurabiyeleri fırından çıkartıp, soğumasını bekleyin. Kurabiyeleri geliştirmek için; 1 anlaştık mı bitter çikolatayı benmari usulü eritin. Kurabiyelerin uç kısımlarını çikolataya batırın. Ardından Çevre dostu parçacık fıstık, canlı şekerlemeler ya da hindistan cevizine batırıp, sağlama tabağına işaret.

Ağızda Eriyen Lezzeti ve Pratik Yapımıyla : Tırtıl Kurabiye

Hazırladığınız tırtıl kurabiyeleri sağlama edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak tırtıl kurabiyelerin üstüne pudra şekeri serpiştirebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Tırtıl Kurabiye Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Daha fazla gör:  Zayıflatan Sirkeli Ballı Kür Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Leave a Reply