Yalancı Ekmek Kadayıfı Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Yalancı Ekmek Kadayıfı Tatlısı enerjisi Yapılışı :

İlk olarak yalancı ekmeklik kadayıfı tatlısının şerbetini hazırlayın. Derin bir saksı sağa 1 buçuk su bardağı parçacık tatlılar yanı sıra 1 buçuk su bardağı su koyup, tatlılar eriyene {kadar} karıştırın. Eğer bu sırada karıştırmayı yapmazsanız şerbetiniz daha acele şekerlenir. Şerbetiniz kaynamaya başladıktan sonradan altını kısın. 3 azalma limon suyu ilave edin. 5 dk {kadar} daha kaynatın. Şerbetiniz olduktan sonradan ocaktan tapınak şakak .. mabet. Soğumaya bırakın.

Yalancı ekmeklik kadayıfının hamur harcını için; harika bir sert 2 tane ile çevrili boy yumurta kırın. Üstüne yüzde elli su bardağı parçacık şekeri ilave edin. 3-4 dk mikser ile birlikte tamamen çırpın. Daha sonradan yüzde elli bitki çayı bardağı irmik, 1 anlaştık mı konfor tozu, 1 anlaştık mı vanilya yanı sıra yüzde elli su bardağı un ilaveten 2 {yemek kaşığı} un ilave edin. Mikser ile birlikte karıştırın.

Tek Başına Pastane Açtırmaya Yetecek Tam 15 Pastane Usulü Tatlı Tarif Tek Başına Pastane Açtırmaya Yetecek Tam 15 Pastane Usulü Tatlı Tarif

Daha sonradan çok küçük boy küre borcamı tamamen yağlayın. Tabanına usulca un serpiştirin. Hazırladığınız doğum günü pastası karışımını dökün. Evvelinde ısıtılmış 170-180 kalite fırına verin. Yaklaşık 30-35 dk {kadar} pişirin. Kekin pişip pişmediğini kürdan ile birlikte tarama edebilirsiniz. Kürdanı batırdığınızda düzenli çıkıyorsa pişmiş anlamına gelir.

Pişen pandispanyayı fırından alıp, soğumasını bekleyin. Ardından kalıptan yavaşça çıkartın. Ortadan ikiye belirli. Pandispanyanın kesilen en üstte tabanını teklif tabağına kuzu. Soğuk şerbetin birazını kepçe ile birlikte üstüne dökün. 200 gr kaymayı bir sert tapınak şakak .. mabet. pandispanyanın arasına rahatça sürebilmek için 2-3 {yemek kaşığı} {kadar} Mandıra ekleyip, tamamen karıştırın. Daha sonradan kaymayı üstüne göstermek. Diğer tabanı da üstüne kapatın. Kalan şerbeti kekin üstüne az az dökün.

Daha fazla gör:  Etli Lahana Dolması Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

En Az Gerçeği Kadar Lezzetli : Yalancı Ekmek Kadayıfı Tatlısı

Hazırladığınız yalancı ekmeklik kadayıfı tatlısını yüzde elli zaman saati {kadar} dinlenmeye bırakın. Daha sonradan üzerini istediğiniz yöntem süsleyerek, teklif edebilirsiniz.

Yalancı Ekmek Kadayıfı Tatlısı enerjisi Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 45 dk gerekmektedir. Bu sürenin 10 dksı planlama, 35 dksı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 8 karakter yalancı ekmeklik kadayıfı tatlısı içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Yalancı Ekmek Kadayıfı Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply