Yapraklı Taze Enginar Dolması Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Yapraklı Taze Enginar Dolması Yapılışı :

6 tane yapraklı temiz enginarın ile başlamak olarak fotoğraftaki şeklinde nispeten düşen izin kısmından başlayarak, sap kısımlarını belirli. Daha bundan sonra düşen izin kısmındanda 1 eller genişliğinde kesinlikle olacak yöntem belirli. Her düşen izin kısmını elleriniz ile birlikte açarak genişletin. Tam ortasında tomurcuk kısmını bıçak ağzı yardımı ile birlikte çıkartın. Akabinde enginarın tam iç mekan kısmında tüylü bir alan sahip olmak. Burayı kaşık yardımı ile birlikte temizleyerek, çıkartın. Her bir enginarı kararmamaları için bolca limonlu su içinde beklemeye alın.

Diğer taraftan bir sert 200 gr kıyma kuzular. Üstüne 2 tane abartısız abartısız doğranmış çok küçük boy soğanı, 1 tutam maydanoz, 1 tutam dereotu ve ayrıca 2 {yemek kaşığı} yıkanmış pirinç ilave edin. Son olarak 1 {yemek kaşığı} domates salçası, 3 {yemek kaşığı} zeytinyağ, sodyum ve ayrıca karabiber de ekleyip, dikkatlice karıştırın.

Bu Kez İçine Sağlık, Şifa Dolduruyoruz : Enginar Dolması Bu Kez İçine Sağlık, Şifa Dolduruyoruz : Enginar Dolması

Hazırladığınız kıymalı iç mekan harcı enginarın tam ortasına ve ayrıca harici yapraklarının arasına doldurun.

Yapraklı temiz enginar dolmasını kapsamlı bir konteyner içinde kuzular. Dolmaların ortasında kısımlarına gelecek {kadar} su dökün. Dolmaların üstlerine genişçe bir tabağı ters çevirip, kuzular. Yaklaşık 40 dk {kadar} pişirin.

Yapraklı Taze Enginar Dolması

Yapraklı temiz enginar dolması piştikten bundan sonra sağlama edebilirsiniz.

Yapraklı Taze Enginar Dolması Nasıl Yenilir?

Yapraklı temiz enginar dolmasının yenme şekli midye dolmasına benziyor. Yani enginarın dışındaki düşen izin kısımlarından başlayıp, tekil tekil kopararak, ortasında kısma geliyorsunuz. Her bir yaprağın dip kısmındaki minnacık beyaz renkli bölgeyi, dişiniz ile birlikte sıyırıp, yiyorsunuz. Yapraklar Baştan sona açıldığında çok küçük bir enginar çanağı karşınıza çıkıyor. Eğer enginar çanağının çevresinde duman bulutu var ise bu kısmı kaşık yardımı ile birlikte çıkarıp, Gıda enginarı yiyorsunuz.

Daha fazla gör:  Kıymalı Bamya Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Yapraklı Taze Enginar Dolması Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply