Yeni bir donanım satın almak istiyorsanız anakart modelinizden emin olun.

Yeni bir donanım satın almak istiyorsanız anakart modelinizden emin olun.

Eğer anakart  kutusunu attıysanız ya da dizüstü bilgisayar sistemi satın aldıysanız anakartınızın modelini, PC kasasının içini kurcalamadan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kim yöntemlerden bazılarını sizin için irdeledik.

Anakartınızın markasını ve ayrıca sürüm numarasını öğrenmenizi gerektirecek pek son derece tetikleyici kolay erişilebilir: Sürücüleri ya da BIOS’u güncellemek isteyebilir ya da çeşitli diğer donanımlarla uyumluluğunu dikte etmek isteyebilirsiniz. OEM ve ayrıca dizüstü bilgisayarlarda, üstünde etiket sürüm keşfedildi anakartınızın kutusunu ortaya çıkarmak hızlı değildir. Üstelik bir kısa dalgınlıkla kutuyu atmış da olabilirsiniz.

Gerekli Yaklaşım

Anakart modelinizi keşfetmenin en hemen yollarından bir birey Windows’un “Düzeni Bilgisi” faydalı uygulamasını kullanmaktır. Windows 10 kullanıcıları, “başla” menüsünden “Düzeni Bilgisi” menüsüne ulaşıp, istedikleri veriye erişebilirler. Daha ziyade, Çalıştır penceresini çözmek için Windows + R tuşlarına yakalama, daha sonra da “msinfo32” yazın.

Ancak Windows 7’yi kullananlar ise Düzeni Araçları’nı tıklayıp Düzeni Bilgisi faydalı programını kullanabilir. Düzeni Bilgisi sağa anakartınızın markasını ve ayrıca modelini Düzeni Özeti bölümünde bulacaksınız.

3 üncü kutlama bir yazılım uygulaması kullanın

Bilgisayarınızdaki bütün donanım kalemlerini yaklaşık teknik bilgi edinebileceğiniz yazılımlar kolay erişilebilir. Ekibimiz, anakartınız için CPU-Z ve ayrıca AIDA64 yazılımlarını öneriyoruz. AIDA64 bir aylık risk süresi sırasında ücretsizdir bunu söyledikten sonra kim süre içerisinde içindeki menüleri karıştırarak bilgisayarınızın bütün donanımların kapasitelerini ve ayrıca markalarını öğrenebilirsiniz. CPU-Z ise ücretsizdir. Sıradışı yapmanız gereken daha önce programın simgesine, daha sonra da “Mainboard” sekmesine tıklamanız.

Yazılımları şu linklerden indirebilirsiniz:

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

https://www.aida64.com/downloads

Kontrol dakik

Eğer yaşlı usülleri dilek ediyorsanız “Kontrol satırını” kullanmanızı öneririz. Büyük ölçüde (WIN + R) düğmelerine yakalama. Cmd.exe yazın ve ayrıca kontrol istemini açın. wmic baseboard get product,manufacturer,version,serialnumber komutunu girmek. İstediğiniz bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Yeni bir donanım satın almak istiyorsanız anakart modelinizden emin olun.

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply