YouTube, 2020’nin 3. çeyreğinde Google’a 5 milyar dolar getirdi

YouTube, 2020’nin 3. çeyreğinde Google’a 5 milyar dolar getirdi

Google ve ayrıca YouTube seç şirketleri de bünyesinde bulunduran Alphabet, 2020 3 üncü dördüncü raporlarını paylaştı. Raporlara bakılırsa Google, 2020’nin geçmiş çeyreklerinde açıkladığı maaş düşüşünü kim keşif dramatik kapatmayı başarmış.


İlginizi çekebilir: Samsung, 3 üncü çeyrekte maaş rekoru kırdı!


Alphabet, 2020 3 üncü dördüncü raporlarını yayınladı: YouTube ve ayrıca Google gelirlerinde artışlar sahip olmak

Google ve ayrıca Google’a ait şirketleri ve ayrıca servisleri bünyesinde bulunduran ABD merkezli Alphabet, bu gece 2020 yılına ait 3 üncü dördüncü gelirlerini açıkladı. Alphabet’in gelirleri geçmiş yıla nazaran, Google ve ayrıca YouTube tarafındaki toparlanma önderliğinde %14 artmış durumda. Önemli ölçüde, salgınla bağlı olarak reklamverenlerin harcamalarını destek çekmesinden ötürü reklam ve pazarlama gelirlerinde reddetmek yaşayan YouTube, kim çeyrekte 5 milyar dolarlık reklam ve pazarlama kazancı ödünç almak ederek bir nebze toparlamayı başardığını gözler önüne serdi.

Google’ın kim çeyrekte, gelirlerinin alışılmadık bir stil başlangıçta kez reddetmek yaşadığı 2020 an dördüncü raporlarına bağlı olarak yüzü gülmüş durumda. Öyle ki Google, 2020’nin 3 üncü çeyreğinde, geçmiş yılda 40 milyar dolar olan gelirinin kim keşif 46,2 milyar dolara çıktığını söyledi. Aynı şekilde sağlayıcı, geçmek on yıl 7,06 milyar dolar olan net gelirini de kim on yıl 11,24 milyar dolar artırarak buhranlı günleri geride bıraktığını net bir stil ortaya koydu.

Evet iddia konusu Google ve ayrıca YouTube olduğu yaş, reklamların ve hayatımızın parçaları haline gelmiş birkaç hizmetler işine içinde giriyor. Kim servislerden de kapsamlı ücret ödünç almak eden Alphabet’in raporuna bağlı olarak, YouTube’un dolu 30 milyondan fazla popüler müzik ve ayrıca premium abonesi bulunuyor. Aynı şekilde hikaye, kim sayının tamamen ücretsiz denemelerle beraber 35 bin olduğunun da altını çizdi.

Aynı zamanda Alphabet raporunda, Google’ın özellikle ABD’ye özelleştirilmiş olan servisi YouTube TV’nin de 3 bin abonesinin olduğu açıklandı. Google haziran ayında YouTube TV’nin fiyatını 50 dolardan 64,99 dolara yükseltmişti, bunu düşündüğümüzde anlaşılan YouTube TV’nin Google’a hatırı sayılır getirisi bulunuyor.

Meydan okuma maskesiyle gergin YouTube videoları 1 milyardan fazla tanımlanmış

maske Face ID

Konuyla alakalı olarak Google ve ayrıca Alphabet yetkilileri, 2020 3 üncü dördüncü kazançları yaklaşık yatırımcılarla yaptığı görüşmelerde YouTube izlenme oranlarını da masaya yatırdılar. Google Baş yönetici’su Sundar Pichai, YouTube’un izlenme oranının marttan verilen %40 arttığını ve ayrıca DIY meydan okuma maskesi eğitimlerinin 1 milyardan fazla görüntülendiğini söylerken; Alphabet ve ayrıca Google CFO’su Ruth Porat da yatırımcılarla yaptığı görüşmede, “YouTube’un izlenme süresindeki vahşi genişlet, reklamverenlerin TV’de ulaşamadıkları kitlelere ulaşmasını sağlıyor. 3 üncü çeyrekte reklamverenlerin yeniden inşa finans ayırmaya başlamalarından şaşırtıcı bir şekilde memnunuz.” diye konuştu.

Porat aynı şekilde, hem YouTube web içeriği oluşturucularının hem de tüketicilerin tamamen bir bilgi yaşamasını tedarik için web içeriği denetimine harcama yaptıklarını söyledi.

YouTube, içerik oluşturucular için güncellenmiş bilgiler sunmaya devam ediyor

Alphabet vasıtasıyla belirtildi raporda Google’ın reklamcılıktan {sorumlu} departmanın gelirlerinin, kim yılın 3 üncü çeyreğinde 37,1 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Geçmek yılın benzer çeyreğinde 34 milyar dolar olan kim maaş, Google’a an baharı yaşatmasa da ancak yetkililerin yüzünü güldürüyor. YouTube’un ise 2019’un 3 üncü çeyreğinde 3,8 milyar dolar olan reklam ve pazarlama geliri kim on yıl %30 artmış durumda.

Arayan, Meet ve ayrıca çeşitli diğer servislerin gelirlerinde genişlet sahip olmak

Bunların hariç Alphabet, Google’ın ekipman, bulut hizmetleri ve ayrıca Play Store’dan {sorumlu} “Çeşitli diğer” bölümünün gelirlerinin 5,4 milyar, Cloud departmanının gelirlerinin 3,44 milyar; Arayan bölümünün gelirlerinin ise dolu 24,7 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Sonuçta Google Baş yönetici’su Sundar Pichai, şirketin video klip toplantı sistem Google Meet’in 235 bin günlük kayıt toplantıya ve ayrıca 7,5 milyardan fazla günlük kayıt video klip görüşmesine daire veya apartman dairesi sahipliği yaptığını da belirtti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: YouTube, 2020’nin 3. çeyreğinde Google’a 5 milyar dolar getirdi

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*5*)

Leave a Reply