Yufkadan Çiğ Börek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Yufkadan Çiğ Börek Yapılışı :

Yufkadan pişmeden börek yapımı için; çoğunlukla 1 tane kapsamlı boy soğanı rendenin abartısız tarafı ile birlikte rendeleyin. Rendenin abartısız tarafı ile birlikte rendelemek soğanın sulu sulu olmasını elde edecektir. Ardından bir sağlam 250 gr kıyma kuzular. Üstüne rendelediğiniz soğanı suyu ile birlikte hep birlikte ilave edin. Daha sonradan sağlam 1 tutam abartısız abartısız doğranmış maydanoz, damak tadınıza bağlı olarak sodyum, karabiber ve ayrıca kırmızımsı pul biber ilave edin. Kıymalı harcı kaşık ile birlikte güzelce karıştırın. Kıymalı harç yufkaya rahatça sürülebilir bir kıvamda olması gerek. Eğer soğanınız sulu değilse harcın sağa 1-2 {yemek kaşığı} su ekleyebilirsiniz.

Tavada Yalancı Su Böreği Nasıl Yapılır? Tavada Yalancı Su Böreği Nasıl Yapılır?

Diğer tarafta 3 tane kapsamlı boy yufkayı en üstte üste gelecek moda tezgaha serin. Ardından çok küçük bir tencerenin kapağı ile birlikte bastırarak yuvarlaklar belirli. Kestiğiniz küre yufka parçalarını ayrı tapınak şakak .. mabet.

Orta boy bir sağlam yarısına {kadar} su kuzular. Yuvarlak olarak kestiğiniz yufkaları hızlıca suya batırıp çıkartın. Tüm yüzeyinin ıslanmasını sağlayın fakat suda fazla bekletip, nakit olmasına teknik açmayın. Ardından ıslanan yufkaların fazla suyunu süzüp, oturma yeri üstüne kuzular. Bu esnada küre yufka parçalarının hepsini birden kullanmayın. Kızartacağınız kadarını ıslatmanız daha mükemmel olacaktır, tipik yufkalar tezgaha yapışabilir ya da kuruyabilir.Islattığınız her bir yufkanın yarısına kıymalı harçtan koyup, güzelce programı. Yufkaları D şeklinde kapatıp, yan kısımlarını eliniz ile birlikte kapsamlı bastırarak yapışmasını sağlayın.

Herkes El Açması Zannedecek : Yufkadan Çiğ Börek

Kızartmak için önemli bir kızartma tavası sağa {sıvı} yağ döküp, ortasında Yüksek sıcaklık üstünde ısıtın. Yufkadan pişmeden börekleri kapsamlı ısıttığınız {sıvı} yağ sağa dikkatlice kuzular. Çiğ börekleri arkalı önlü kızarana {kadar} pişirin. Börekler kızarma esnasında kabaracaktır. Bu da böreklerin içinin piştiğini gösterir.

Daha fazla gör:  Pazar Kahvaltısı İçin Şık Kahvaltılık Fikirler

Hazır yufkadan pişmeden börekler piştikten sonradan teklif tabağına alıp, sıcak ve rahat olarak teklif edebilirsiniz.

Hazır Yufkadan Çiğ Börek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Yufkadan küre parçalar kestikten sonradan suya batırıp çabucak bir moda ıslatın. Ardından suyunu süzüp, oturma yeri üstüne kuzular. Bu işlemi yaparken küre yufka parçalarının hepsini birden kullanmayın. Kızartacağınız kadarını ıslatmanız daha mükemmel olacaktır, tipik yufkalar tezgaha yapışabilir ya da kuruyabilir. Yufkaları D şeklinde kapattıktan sonradan, yan kısımlarını eliniz ile birlikte kapsamlı bastırarak yapışmasını sağlayın.

Böreklerin kızarırken yanmaması için ortasında Yüksek sıcaklık üstünde pişirilmelidir. Üzgün yağda pişirirseniz, pişmeden böreğin içi yeterince pişmeden, yufkaların dışı yanacaktır.

Hazır Yufkadan Çiğ Börek Nasıl Bir Tariftir?

Yufkadan kıymalı pişmeden börek; nakit açmadan ve ayrıca yoğurmadan, Özlü sürede hazırlayacağınız, gerçeklik pişmeden börek tadında, dışı çıtır, içi yumuşacık, küçük sulu ve ayrıca oldukça leziz bir börek tarifidir.

Artan Yufka İle Neler Yapılabilir?

Yufkadan kıymalı pişmeden börek yaparken iyileştirme yufkalar ile birlikte tencerede kırpık börek, yumurtalı yufka, yufkadan çıtır cips yapabilirsiniz.

Yufkadan Çiğ Börek Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazırlık için toplamda 25 an gerekmektedir. Bu sürenin 20 ansı hazırlık çalışması, 5 ansı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 20 tane yufkadan pişmeden börek içindir.

Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Yufkadan Çiğ Börek Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply